Majoneeside, kastmete ja sinepi tootmine
+372 6 211 434
+372 6 211 371 
Kodus \ Firmast

Firmast

Ütlusega „Sa oled see, mida sööd“ on lihtne nõustuda, kui selle üle natuke järele mõelda. Inimene on loonud sisepõlemismootori arvestusega, et see töötab teatud kütusel. Sel juhul töötab mootor kauem ja väiksema kütusekuluga. Kujutame nüüd ette, et mootorisse satub vale kütus. Mis seejärel juhtub? Loomulikult läheb see rikki ega tööta enam korralikult.

Ka inimese organism on loodud kasutama toiduks naturaalseid toiduaineid, mis on meie energiaallikas. Nii nagu sisepõlemismootori puhul juhtub sama ka inimese organismiga, kui sinna satub n-ö vale ehk tehisainetest valmistatud toit.

Organism ei saa aru, mida selliste ainetega teha, kuidas nendega toimida. Selle tõttu kogunevad sünteetilised ained osaliselt või täielikult rakkudesse kui organismile ebavajalikud. Mis edasi juhtub, teate ise...

1994. a loodud toiduainetööstuses  Lehtsala on esimestest päevadest alates otsustatud, et majoneeside ja kastmete valmistamisel ei kasutata keemilisi lisaained, ehkki see ei ole tootjale kasumlik, sest toote säilitusaeg on lühem ja tootmisprotsessi temperatuurinõuded on ranged.

Tootmisel kasutame pastöriseeritud munakollast ja sinepipulbrit (mitte sinepi lõhnaainet), värsket või külmutatud küüslauku ja tilli, kuivatatud või värske mädarõika juuri, seega mitte nende ainete maitselisi lisaaineid.

Muidugi on suur ahvatlus kasutada tootmises kõiki lõhna-, värvi- ja asendusaineid, sest nii suureneks tasuvus.

Kuid  Lehtsala jaoks on tehnoloogiliste printsiipide järgimine oluline.

 

Majoneesi kodumaal Prantsusmaal peetakse kastme valmistamist suureks kunstiks. Balansseeritud maitsega kastme loomine on tõeline kunsttükk. Õige kaste võib teha roa veel hõrgutavamaks.

Seda OÜ-s Lehtsala teatakse. Meil on hea ja tubli kollektiiv.

Iga uut majoneesi degusteerime koos, st tegeleme loominguga.

Ideaalse tulemuseni võib kiiresti jõuda asendusaineid kasutades, kuid see ei ole tervisele kasulik.

Linnainimesed erinevalt maainimestest ei mõtle tihti sellele, et apteek kasvab mullas. Lihtne on minna apteeki ja osta vajalik rohi. Tegelikult on kõikidel peenral kasvavatel lisaainetel ja vürtsidel individuaalseid raviomadusi.

Must pipar, mida lisame kastmesse Lahja Anne,kurkum ehk kollajuur majoneesis Lihtne,till,küüslauk,karri ja tšillipipar -  kõik on sõbralikud tervisele  lisandid.

Nende jaoks, kes soovivad hoida figuuri, on välja töötatud väherasvased majoneesid sarjast Lahja, milles on kasutatud ainult kvaliteetset rapsiõli. Tegime aastaid koostööd Kaalujälgijatega, nüüd Figuurisõpradega, osalesime konkursil „Süües terveks“, kus meie majoneesid võitsid diplomeid ja kõige tervislikuma ja maitsvama toote tunnustuse.

Kõige suurem kiitus on meile, kui kuuleme ostjatelt, et OÜ Lehtsala toodang on maitsev ja ka tervisele kasulik.

Retseptid

 

salat

Kartuli-peekonisalat

500 g Kartul
200 g Suitsupeekon
2 dl Marineeritud kurk (viilutatud)
2 tk Punane sibul
200 g  Tilliga majonees  Lehtsala

Keeda kartulid soolaga maitsestatud vees pehmeks. Lõika peekon ribadeks ja pruunista pannil. Viiluta sibulad. Sega jahutatud kartulid, nõrutatud peekon, viilutatud kurgid, sibul ja majonees. Lase enne serveerimist veidi maitsestuda.

Kartulisalat praelihaga

200 - 250 g Praeliha
12 tk Kartul (keedetud)
2 tk Porgand (keedetud)
2 tk Hapukurk
4 tk Muna (keedetud) 
200 g Konserveherned
200 g Lahja provansaal majonees Lehtsala

Lõika praeliha, kartulid, porgandid, kurgid ja munad kuubikuteks. Sega kõik salatiained kokku koos majoneesiga. Lase enne serveerimist tund-kaks maitsestuda.

SOOVITUS:
Sama hea salati saad ka keedetud veiseliha kasutades ja pool hapukurgi kogusest värskega asendades.